Anticelulitidní masáž

Obecně se v západní medicíně má za to, že Celulitida je jedním z chytrých ochranných mechanismů organismu. Některé toxiny mohou být rozpuštěny pouze v tucích, nikoliv ve vodě. Proto, pokud není organismus schopen je vyloučit prostřednictvím ledvin, jsou bezpečně přeměněny na tuk. Tím se tělo brání tomu, aby toxiny kolovaly v těle a poškozovaly organismus. Nicméně přesnější je hovořit o degenerativních procesech, které pokud přesáhnou někdy i individuálně stanovitelnou mez, je dobré proti nim zasáhnout. Otoky a celulitida jsou bezpečným indikátorem stavu celého organismu. Celulitida je z pohledu čínské medicíny jednoznačně nemocí.


Podkožní tukové buňky, mají tendenci zbytňovat a spojovat se do větších hrudek. Ty tlačí proti pokožce, čímž stlačují vlásečnice, a zhoršují tak zásobování kůže krví. Díky špatnému prokrvení a nedostatečnému odvodu odpadních látek se poškozuje vazivo. Buňky sílí a tuhnou a vzniká “pomerančová kůže”. Celulitida se začíná objevovat u dívek okolo 14 let věku a s dospíváním sílí. Často se ve zvýšené míře objevuje po porodu. Postihuje jen určitá místa těla (stehna, hýždě, břicho). V poslední době se objevuje i u mužů, obvykle je to na břiše a na krku.
Vše přitom nezávisí na výšce, váze či typu postavy. Aby měla žena celulitidu, nemusí být vůbec tlustá. Dieta a zdravý životní styl můžou její výskyt omezit.

 

JE ANTICELULITIDNÍ MASÁŽ ÚČINNÁ?
Ano, je. K tomu je však třeba změnit životní styl. Komerční kosmetika v tomto směru sice slibuje zázraky, ale ty se sami od sebe také nedostaví. My Vám nabízíme a doporučíme přirozené cesty a přírodní preparáty. Největší šanci na výhru s celulitidou mají ti, kteří jsou milovníci přírody a příznivci zdravého životního stylu. Bohužel většinou nelze vsadit vše jen na úpravu jídelníčku a sport. Víme, že boj s celulitidou bývá zdrcující a my Vám nabízíme pomoc. Realita je však taková, že čím déle celulitida trvá, tím více devastuje tělo a naděje na výborný kosmetický výsledek se vzdává a omezuje se na zlepšení zdravotního stavu, tj. zlepšení pohyblivosti nebo odtranění bolestí.
V případě potřeby viditelného zlepšení je třeba absolvovat alespoň 10 x 60 minutových masáží, po týdnu. Pro udržovací masáž je interval jednou za 14 dní